Jdi na obsah Jdi na menu
 


O táboře

Areál LDT Žerotín se nachází na okraji obce Žerotín. Kapacita tábora je 120 lůžek ve čtyřlůžkových dvoupatrových chatkách bez elektřiny. K dispozici je v areálu rozsáhlý herní travnatý prostor a sportovní vybavení. Ve zděné elektrifikované budově se nachází jídelna vybavená nádobím s možností vytápění, dále kuchyň, sociální zařízení s několika oddělenými sprchami samozřejmě s teplou vodou a zázemí pro vedení tábora.

 

Areál leží v příjemném prostředí, vzdáleném od frekventovaných silnic, v přímém v sousedství rozsáhlých smíšených lesů s mnoha nízkými skalními pískovcovými útvary a také přírodními studánkami.  Několik kroků od tábora najdeme menší přírodní koupaliště se stánkem s občerstvením a také zajímavou zříceninu hradu Žerotín. Okolí tábora je také využíváno k herním aktivitám.  

 

Vedení tábora je složeno z pedagogických pracovníků nebo proškolených vedoucích MŠMT, kteří mají nad účastníky tábora celodenní (i celonoční) dohled, dohlížejí na bezpečnost, příjemné a bezvadné podmínky pro táborníky a hlavně celodenní nabitý program. Samozřejmostí je školený a zkušený zdravotník.